6 důvodů proč si koupit štípané palivové dřevo

Proč se vyplatí koupit si rovnou naštípané palivové dřevo? Čtěte dále.

Dřevo na topení se dá dnes koupit ve všech možných fázích přípravy. Od několika metrových klád, přes metrové naštípané kusy až po usušená očištěná polínka, která už můžeme rovnou házet do krbu. Proč se ale vyplatí koupit si rovnou takto připravené dřevo? Zde je 10 důvodů proč to udělat.


 


1. Nepotřebuje žádné další zpracování


Pokud nakoupíte suché dřevo nařezané na takovou délku, která se vejde do vašich kamen, nemusíte se dřevem dělat už nic. Je pouze důležité jej správně skladovat, zachovávat vzduch a sucho.


 


2. Naštípané dřevo schne lépe než v kuláčích


Pokud je dřevo nenaštípané a nechané v kládách, tak vlhkost, která je uvnitř nemůže ven. To způsobuje nikoliv schnutí, ale hnilobu dřeva. Je tedy důležité dřevo po pokácení naštípat a nechat schnout.


 


3. Lépe se skladuje - jde rovnat


Ideální je, když si koupíte paletu narovnaných suchých naštípaných polen, kterou vám prodejce složí na vámi určené místo a odtamtud už jen polínka berete tak, jak topíte.


 


4. Se štípaným dřívím se lépe manipuluje


Pokud přeci jen potřebujete polena po složení přemístit je jednodušší pracovat s polínky než s nenaštípanými kuláči.


 


5. Není potřeba žádné další nářadí krom sekery na třísky


Nemusíte být vybaveni štípačkou, pilou, klíny ani dalšími nástroji. Potřebujete pouze sekerku na vyrobení třísek a je hotovo. Štípané dřevo už jen přikládáte a přikládáte.


 


6. Dá se sehnat "očištěné"


Někteří prodejci nabízí naštípané dříví, které před expedicí očištěno od zbytků kůry a dalších nečistot v rotujícím kovovém válci. Nenosíte si tak zbytečný nepořádek do domu.