5 Nejčastějších chyb při nákupu palivového dřeva

Nejčastější chyby při nákupu palivového dřeva a jak se jich vyvarovat. Na serveru Palivove-drevo.org se dozvíte více.

Žádný člověk není dokonalý tak, aby si vždy vzpomněl na všechno. Každý občas chybuje, nicméně z chyb je třeba se poučit. A proto vám přinášíme 10 nejčastějších chyb při nákupu palivového dřeva. Tady jsou.


 


1. První cenu co vidíme bereme jako konečnou


Zejména při koupi dřeva, které si necháme dovézt si musíme dát pozor na cenu za dopravu. Je rozdíl když si necháme dřevo přivézt z vedlejší vesnice nebo z druhého konce republiky. Také je musíme vzít v úvahu možnost dopravy různými vozidly. Cena za km bude rozdílná u vozíku za osobním autem nebo nákladního auta na 12 tun.


 


2. Nevíme, co chceme


Tato chyba způsobí napřiklad to, že si koupíme málo dřeva a poté v zimě hořce zjišťujeme, že zásob ubývá, ale mrazy nepolevují. Je třeba si zjistit kolik zhruba budeme potřebovat dřeva na zimu a poté připočíst rezervu. Je také třeba si ujasnit jestli chceme dřevem okamžitě topit nebo jestli jej máme kde uskladnit a můžeme jej nechat vyschnout.


 


3. Jsme líní hledat


Zejména v dnešní pohodlné době internetu se vyplatí obětovat čas a vyhledat si pár nabídek z okolí. Kromě tohoto serveru se vyplatí podívat se na server firmy.cz či obdobné katalogy firem. Také ale místní hajný bude kvalitním zdrojem informací.


 


4. Nepřekontrolujeme si dovezené zboží


Důvěřuj, ale prověřuj! Je dobré si překontrolovat, co nám prodejce doopravdy přivezl a zda se to shoduje s tím, co bylo dopředu za danou cenu ujednáno. Zda jsme obdrželi dostatečné množství a typ dřeva.


 


5. Koupíme si čerstvé dřevo a nemáme jej kde uskladnit


Většina prodejců nabízí palivové dřevo čerstvé, které je před topení potřeba nechat vyschnout alespoň 1 rok venku v dobře větraném prostoru pod střechou.