5 rad jak vyčistit krbové sklo po topení dřevem

Jak vyčistit začouzené krbové sklo ve dvířkách po topení dřevem? 5 originálních rad naleznete v tomto článku!|Palivové-dřevo.org

Stává se to téměř vždy. Na začátku si libuejeme, jak na oheň pěkně vidíme, zvláště pak když máme velká prosklená dvířka. Po čase se ale sklo začoudí a z velkého průzou zbyde jen malé čisté místečko, kterým problikává už jen zlomek příjemných plamenů při topení dřevem.


Sklo se zpravidla špiní při topení nedostatečně proschlým dřevem, nebo v takových kamnech, která mají špatně vyřešené proudění vzduchu u skla. Při špinavém sklu není na vině jen topení dřevem, ale důvodem může být i špatné zatápění například velkým množstvím novinového papíru.


Jak ale vyčistit takto zaneřáděné sklo?


 


1. Navlhčený papírový ubrousek


Papírový ubrousek navlhčete vodou a otřete s ním špinavé sklo. Poté použijte suchý ubrousek a sklo utřete do čista, případně postup opakujte.


 


2. Někdy vystačíme s obyčejným CIFem


Kuchyňský prostředek se na čistění skla hodí ideálně v kombinaci s pěnovou houbičkou.


 


3. Jednoduše použijte přípravek určený na čištění krbových skel


Na trhu jich je k dispozici spousta a zvlášť když topíte dřevem.


 


4. Využijte jemného popela


Když se nečistoty nedaří odstranit hadrem s vodou či ubrouskem, naneste malé množství jemného popela na hadr a špínu takto odstraníte.


 


5. Netopte neproschlým či smolnatým dřevem


Topení dřevem s větším obsahem vody způsobuje častější zašpinění okýnka. Dále také smolnaté dřevo více čoudí od toho, jak se pálí smůla.


 


Na závěr pár rad jak se vyvarovat zašpinění skla. Jak už bylo řečeno vyhněte se topení špatně proschlým dřevem, dbejte na to, aby dřevo při hoření nebylo v přímé blízkosti dvířek. Dřevo na topení by také nemělo být příliš smolnaté, což způsobuje větší čouzení. Špína na skle se částečně samovolně odstraňuje žárem.