6 věcí, které je potřeba si ujasnit než koupíte kamna na dřevo

Nad číme se zamyslet před koupí kamen na dřevo? Fakta, která si ujasněte, než kamna na dřevo koupíte zde!

Kamna na dřevo jsou stále v oblibě nejen pro použití v chlaupě nebo chatě. Stále dost lidí bydlí na vesnici, kde není probém sehnat palivové dřevo a tak koupě kamen na dřevo není ničím neobvyklým. Na co ale dát pozor, když člověk není zrovna expertem přes kamna?


1. Ujasnit si důvod koupě


Je třeba se zamyslet co je hlavním důvodem koupě kamen a vzhledem k tomuto cíli zaměřit i náš další průzkum produktů – výkon kamen, konstrukce a další.


 


2. Vymezit si doma prostor pro kamna


Většinou kamna kupujeme stylem výměny. Chceme zkrátka vyměnit stará kamna za nová takže místo pro ně už máme. Pokud ne, je třeba si rozmyslet jak bude probíhat topení – odkud budeme nosit dřevo, kam budeme vysýpat popel, kde je komín a podobně. nechte prohlédnout komín kominíkem.


 


3. Výkon kamen


Výkon kamen se udává v kilowattech a bývá většinou od 5 do 13 kw. Záleží tedy na tom jak velký prostor chceme kamny vytápět. Je rozdíl mezi vytápěním garáží a rodinným domem.


 


grily-krby-728x90.jpg


4. Vzhled 


Dají se sehnat krásná kachlová kamna, která imitují kachlovou pec. Do moderního bytu se však hodí designová kamna s ostrými křivkami a moderními tvary.


 


5. Tepelný výměník


Tepelný výměník v kamnech je vlastně systém potrubí, ve kterém se v kamnech od ohně ohřívá voda. Takto můžete při topení například ohřát i vodu.


 


6. Prosklená dvířka zahřejí na duši


Kamna na dřevo s prosklenými dvířky, kterými vidíte plameny vás zahřejí už jen pohledem. Je pravda, že sklo je třeba čas od času vyčistit (čtěte článek: 5 rad jak vyčistit krbové sklo po topení dřevem), ale pohled do ohně za to stojí.